مشاهده مقاله

بی ستارهبی ستارهبی ستارهبی ستارهبی ستاره | Jun 7 2015, 2:35 PM | پرینت
لیست سوالات متدوال

1- امکان حذف بنر تبلیغاتی در نسخه 4 یا 5 هست؟ خیر ، تنها نسخه 6 نرم افزار بدون بنر تبلیغاتی بوده و امکان حذف بنر در نسخه های دیگر وجود ندارد.

2- چرا بعد از نصب کردن برنامه SevenNet فونت های برنامه ناخوانا می باشد؟ برای اصلاح فونت ها شما می توانید به فایل راهنماي برنامه قسمت (تنظیمات منطقه ای ویندوز) مراجعه کنید.

3- آیا پس از رجیستر کردن ، وقتی ویندوز کامپیوتر را عوض می کنیم باید دوباره برنامه را رجیستر کنیم؟   نه ، شما می توانید از همان فایل Seven_Activation_Key.SAZKEY که قبلا از طریق ایمیل برای شما ارسال شده بود ، برای این کار استفاده کنید و نیازی به ارسال مجدد فایل اطلاعاتی خود ندارید.

4- روی سیستم کلاینت هر یک دقیقه یکبار پیغام Can Not Create File Cache.dll می دهد ، علت چیست؟   این پیغام خطا به خاطر چیست؟  این پیغام به دلیل وجود محدودیت روی پوشه ای که برنامه کلاینت در آن نصب شده است ، می باشد. چنانچه شبکه شما به صورت دامین می باشد باید مجوز دسترسی به این پوشه، داده شود و چنانچه از نرم افزار خاصی همچون PCSecurity و یا Security Administrator برای گذاشتن محدودیت ها استفاده می کنید ، مجوزهایی را که تعیین کرده اید دوباره بررسی کنید و به پوشه برنامه مجوز لازم را بدهید.همچنين اگر از نرم افزار در يوزر محدود(Limited User) استفاده مي كنيد ، نياز به تخصيص مجوز مي باشد كه براي تخصيص اين مجوز ، بايد در يوزر ادمين (Administrator) بوده و اين كار را انجام دهيد ، فيلم آموزشي آن در اينجا، قابل مشاهده مي باشد.

5- روی سیستم کلاینت پیام Class Not Registered به خاطر چیست؟    این پیام به دلیل نصب نبودن و یا کامل نبودن Flash Player می باشد ، شما با نصب یک Flash Player که ورژنی بالاتر از 6 داشته باشد مشکلات را حل کنید.

6- برنامه سرور هیچ یک از کلاینت ها را شناسایی نمی کند دلیل آن چیست؟   چند راه حل برای حل این مسئله وجود دارد 1- ابتدا اگر روی سیستم سرور و یا سیستم کلاینت خود فایروال (FireWall) به غیر از ویندوز دارید آن را غیر فعال کنید و نتیجه را بررسی کنید ، دقت داشته باشید که آنتی ویروس هایی که Smart Security و یا Internet Security هستند در خود دارای فایروال هستند. 2- ممکن است شما کلمه عبور کلاینت و سرور را در یکی از قسمت های سرور و یا کلاینت تغییر داده باشید ، کلمه عبور کلاینت و سرور ، باید بین کلاینت و سرور یکسان باشد تا کلاینت توسط سرور شناسایی شود. دقت داشته باشید کلمه عبور کلاینت و سرور با گذرواژه مدیر تفاوت دارد.  3- برنامه سرور خود را ببنید و دوباره باز کنید و چنانچه مسئله حل نشد آن را مجددا راه اندازی کنید. فيلم آموزشي

7- برنامه سرور یک یا چند سیستم کلاینت من را شناسایی نمی کند در صورتی که قبلا با آن ها کار می کرد و آن ها را می شناخت؟   این مسئله اغلب به خاطر عوض کردن کلمه عبور کلاینت و سرور می باشد و شما باید این رمز را بین کلاینت و سرور خود بصورت یکسان داشته باشید.

8- برنامه سرور کلاینت ها را شناسایی کرده است ولی با هیچ یک از آن ها کار نمی کند؟ به احتمال زیاد شما دارای یک فایروال به غیر از ویندوز هستید و یا آنتی ویروس شما از دسته Smart Security و یا Internet Security می باشد.شما ابتدا فایروال آنتی ویروس خود را غیر فعال کرده و چنانچه مشکل برطرف شد ، باید نرم افزار را به عنوان نرم افزار امن به آنتی ویروس خود معرفی کنید. فیلم آموزشی

9-برنامه سرور در ویندوز SEVEN و ویندوز VISTA پیغام Can Not Create File ....LZMA.dll Access is denied می دهد؟ شما باید برنامه را به در مد Administratot اجرا کنید ، برای این کار روی برنامه راست کلیک کرده و Run As Administrator را انتخاب کنید.

10- در این نسخه از نرم افزار مدیریت دانلود ها به خوبی کار نمی کند ، و زمانی که دانلود بسته است ، کاربران می توانند بدون مشکل دانلود کنند؟ در این نسخه از نرم افزار بر خلاف نسخه 3 ، نرم افزار به صورت پیش فرض، دانلود نرم افزار Internet Explorer را به صورت اتوماتیک در زمان دانلود بسته خواهد بست ، ولی برای دیگر نرم افزار ها از جمله FireFox و یا دیگر نرم افزار های مدیریت دانلود (Download Manager) باید خود کاربران در قسمت نرم افزارهای معتبر ، در قسمت تنظیمات نرم افزار ، نرم افزار های مورد نظر خود را اضافه کنند ، بدیعی است این قابلیت به همکاران اجازه خواهد داد تا در این نسخه از نرم افزار ، در کافی نت خود از هر نرم افزار مدیریت دانلود که مایل به استفاده از آن هستند ، استفاده کنند و بر خلاف نسخه قبلی ، محدود به لیست از قبل تعریف شده نمی باشند.

11- زمانی که کسی با سیستم های کلاینت کار نمی کند ، دیگر آن صفحه تبلیغاتی نمی آید ، و صفحه کاملا سفید شده است ، مشکل از کجاست ؟ در نسخه 4 این نرم افزار ، کاربران قادر خواهند بود که این فایل تبلیغاتی را تغییر داده و از تبلیغات خود استفاده کنند ، برای تغییر این فایل تبلیغاتی می توانید از قسمت تنظیمات نرم افزار استفاده کنید.

12- برنامه به صورت درست ، تعداد پرینت را محاسبه نمی کند، دلیل آن چیست ؟ شما باید در قسمت تنظیمات چاپگر ، در قسمت Advanced ، گزینه Start printing after last page is spooled را انتخاب کنید.البته لازم به ذکر است که می بایست برای محاسبه پرینت توسط برنامه ، پرینتر مورد نظر حتما به اشتراک گذاشته شده باشد و همچنین این پرینتر ، نیز به عنوان پرینتر پیشفرض در سرور تعریف شده باشد.

13- برنامه هنگام بالا آمدن نمی تواند با بانک اطلاعاتی خود ارتباط برقرار کند و پیام خطای DBISAM Engine Error #15878 The Locale Support for the table 'T7016' is not available or installed را میدهد ، دلیل آن چیست؟ شما می بایست تنظیمات منطقه ای (Regional & Language) خود را مجددا به درستی همانگونه که در فایل راهنما توضیح داده شده است ، تنظیم نمایید.

14- برنامه هنگام بالا آمدن نمی تواند با بانک اطلاعاتی خود ارتباط برقرار کند و پیام خطای DBISAM Engine Error # 8961 Header information corrupt in the `T70XX` را میدهد ، دلیل آن چیست؟ يك يا چند جدول از بانك اطلاعاتي شما خراب شده است ،‌ گروه نرم افزاري هفت يك ابزار كمكي جهت تعمير بانك اطلاعاتي ارائه كرده است كه از اينجا قابل دانلود و استفاده مي باشد. ابزار تعمير بانك اطلاعاتي

15- در قسمت سرور نرم افزار خطاي General Error مي دهد ،‌علت چيست؟ چنانچه از نسخه های پایین تر از 5.3 استفاده می کنید ، اين موضوع به دليل نصب بودن IIS و يا Apache به روي سيستم كلاينت شما مي باشد ‌،‌شما مي بايست اين نرم افزار ها را از روي سيستم كلاينت خود حذف نماييد و چنانچه از نسخه 5.3 استفاده می کنید نیازی به حذف نرم افزار های مذکور نبوده و تنها می بایست فایل Host را ویرایش کرده و آدرس سایت گروه نرم افزاری هفت را از آن حذف کنید.

16- صفحه LockPage در ويندوز Seven و Vista قفل مي كند چرا؟ اين موضوع به دليل تنظيم نبودن IP شما در برنامه سرور هفت نت مي باشد‌، براي برطرف كردن اين موضوع ، شما مي بايست در برنامه سرور هفت نت در پايين در گوشه سمت راست صفحه اصلي ، IP خود را به درستي مشخص كنيد. چنانچه از درستي IP خود مطمئن نيستيد مي توانيد IP هاي موجود در ليست را امتحان كنيد. (تصوير مربوطه)

17- در برنامه کلاینت ، بعد از چند ثانیه ، خطای اشکال در اتصال به هسته کنترل پهنای باند ، ظاهر می شود ، علت چیست؟ قسمتی از برنامه که وظیفه محاسبه کنترل پهنای باند را دارد به درستی اجرا نشده است ، برای حل این موضوع ساده ترین راه این است که برنامه کلاینت را ابتدا Unistall کرده و کل پوشه برنامه را نیز از سیستم کلاینت حذف کنید و پس از آن برنامه را مجدد نصب کنید ، دقت داشته باشید که در حین نصب ، آنتی ویروس کلاینت خود را غیر فعال کرده و بعد از نصب نیز ، طبق فیلم های آموزشی در بخش پشتیبانی سایت ، آنتی ویروس خود را تنظیم کنید ، اگر مشکل برطرف نشد ، یکی از نرم افزارهای تعمیر رجیستری را در کلاینت مورد نظر نصب کنید و رجیستری ویندوز کلاینت را تعمیر کرده و سپس مجدد برنامه کلاینت را نصب کنید.


18- ویندوز سرور خود را تغییر داده از ایکس پی به ویندوز 7 یا برعکس ، تغییر کرده است ، آیا نیاز به کد فعال سازی جدید داریم؟ بله ، تنها اگر بین ویندوز 7 و ایکس پی ، جا به جا شده باشید نیاز به کد فعال سازی جدید خواهید داشت و کد قبلی شما باطل خواهد شد ، راهنما تغییر سرور را از (اینجا) مطالعه فرمایید.

19- هنگام اجرای برنامه سرور ، با خطای اتصال به بانک اطلاعاتی امکان پذیر نیست ، خطای Could Not Bind Socket.Address and port already in use مواجه می شوم دلیل آن چیست؟ این خطا ، بدلیل استفاده برنامه دیگری از پورت های برنامه هفت نت می باشد. اصولا در مبحث برنامه نویسی شبکه ، هیچ دو برنامه ای نمی توانند از یک پورت برای ارتباط خود استفاده کنند ، بنابراین اگر یک برنامه ، پورتی را مورد استفاده قرار داد ، دیگر هیچ برنامه دیگری نمی تواند از آن استفاده کند و با یک چنین خطایی مواجه می شود.شما می بایست بررسی کنید که چه برنامه جدیدی نصب کرده اید ، که با برنامه هفت تداخل داشته و از یک پورت استفاده می کند. و آن را از حالت نصب خارج کرده و نتیجه را بررسی کنید.